(βίντεο) Πρωταθλητές Κυκλάδων οι έφηβοι του ΑΟ Μυκόνου - Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις του τελικού της Κ-18

Μαχητές μέχρι το τελευταίο λεπτό οι έφηβοι του ΑΟ Μυκόνου με δύο γκολ από τα αποδυτήρια έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους και τελικά επικράτησαν με 2-1 στον τελικό του πρωταθλήματων  Κ-18 στις Κυκλάδες.

Ο αγώνας διεξήχθη στο κατάμεστο Δημοτικό Στάδιο Κόρφου παρουσία του Προέδρου της ομάδας Αλέξανδρου Κουκά και μελών του Δ.Σ., Νίκου Δακτυλίδη και Αλέκου Αγγελετάκη, του Δημάρχου Κωνσταντίνου Κουκά, του προέδρου της ΔΕΥΑΜ Μ. Ζουγανέλη, του προέδρου της ΕΠΣ Κυκλάδων κ. Φρέρη και μελών της ΕΠΣ, του αντιπεριφερειάρχη Κυκλάδων κ. Λεονταρίτη, του αντιπεριφερειάρχη κ. Μπρίγγου και άλλων στελεχών και επισήμων.

Οι έφηβοι του ΑΟΜ άνοιξαν το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Μπομπάι κάνοντας το 1-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Πατσάνι σκόραρε και πάλι για τον ΑΟΜ διαμορφώνοντας το σκορ σε 2-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια στο τέλος του Α΄ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Αίαντα κατάφερε και να βρει το ρυθμό της και να δημιουργήσει ευκαιρίες και στο 60' μ' ένα δυνατό σουτ του Λιέα έκανε το σκορ 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Α.Ο. Μυκόνου: (Μ.Πούλος) Μπουρντένης, Δάρρας, Πλάκα, Τσάνης, Πατσάνι, Χότσα, Καλογεράς, Βερώνης, Κατραντζόπουλος, Μπαϊρακτάρη και Μπομπάι. Αναπληρωματικοί: Ηλιάδης, Μιχίλι, Αχμετάι, Ψύλλιας, Ασράμ, Ζουγανέλης, Πετρόπουλος.

ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ: (Γ.Ρούσσος) Καλμπουράκης, Γεράρδης, Λαζαρίνος, Κοτσιπετσίδης, Βουτσίνος, Ξαγοράρης Σκορδίλης, Σκόρδος, Κουκούλης, Μπάιλας, Βαμβακούσης. Αναπληρωματικοί: Λιέας, Παράβαλος, Καραμολέγκος, Πρίντεζης, Βαρθαλίτης Ζαρμπώνης και Ρούσσος