(βίντεο:δείτε τα γκολ) Φούλαρε στο β' ημίχρονο ο ΑΟ Μυκόνου και πήρε ευρεία νίκη 5-1 με την Πάρο

Ένα πολύ καλό παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι λιγοστοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο του Κόρφου το μεσημέρι του Σαββάτου 5/5, ανάμεσα στον ΑΟ Μυκόνου και τον ΑΟ Πάρου στο οποίο οι Μυκονιάτες επιβλήθηκαν με το εντυπωσιακό 5-1.

Ο ΑΟ Μυκόνου επιζητούσε τη νίκη την οποία και πήρε και μάλιστα με άνεση στο β’ ημίχρονο, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο με κόντρα τον άνεμο.

Και τα 6 γκολ μπήκαν στο γεμάτο φάσεις β’ ημίχρονο, το πρώτο με αυτογκόλ της Πάρου. Ακολούθησαν άλλα 5 γκολ του ΑΟΜ, ενώ λιγο πριν το τέλος του παιχνιδιού, οι Παριανοί κατάφεραν να σκοράρουν σε κάνοντας το τελικό 5-1. Γκολ που αμφισβητήθηκε έντονα από παίκτες της Μυκόνου.

Με τη νίκη αυτή ο ΑΟ Μυκόνου που ηγείται του ομίλου του έφτασε τους 14 βαθμούς, ενώ την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται την Σέριφο.