Στίβος - Όλες οι μυκονιάτικες συμμετοχές και τα αποτελέσματα από τον

Στίβος - Όλες οι μυκονιάτικες συμμετοχές και τα αποτελέσματα από τον
 
Παρά τον ισχυρό αέρα και παρά τις αλλαγές στα δρομολόγια των πλοίων την 
τελευταία στιγμή, με επιτυχία διεξήχθη ο  δεύτερος αγώνας Γύρος των Πόλεων Μιχάλης Κούσης  2013 – 2014, στη Χώρα της Τήνου.
Στις γυναίκες διπλασίασε τις νίκες της η Βαλεντίνα Μιχαήλοβα του Πανελληνίου 
καθώς κέρδισε μετά την Σητεία και την Τήνο, ενώ στους άντρες επικράτησε  ο Γιώργος Μίνο του Α.Ο.Μυκόνου.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
 
4.300 μέτρα γυναικών
 
1. Μιχαήλοβα Βαλεντίνα Πανελλήνιος Γ.Σ. 16.10
2. Λειβαδάρου Βασιλική Πανελλήνιος Γ.Σ. 16.57
3. Μαρματάκη Μαριάνθη Γ.Α.Σ.Ιλισός 18.07
4. Φωκά Αγγελική Α.Ε.Κ  18.23
5. Φωκά Βασιλική Πανναξιακός  20.04
6. Συκινιώτη Καλλιόπη  Α.Ο.Μυκόνου 20.15
7. Θανάση Μαρία Α.Ο.Μυκόνου  22.30
8. Βερώνη Μαρκέλα  Α.Ο.Μυκόνου 23.16
9. Νίκα Ιωάννα -Ρεγγίνα Ανεξάρτητη 23.18
10. Γεωργούτσου Κυρ. Ανεξάρτητη 24.53
11. Δελατόλα Στέλλα Ποσειδών Τήνου  29.01
12. Ξενοπούλου Φραγκίσκα  Ποσειδών Τήνου  29.01
13. Αρμακόλα Ελένη Ανεξάρτητη  30.32
14. Ζαλώνη Πόπη  Ποσειδών Τήνου  30.40
15. Ανταλή Ελισσάβετ ΕΠΑΛ  Τήνου 31.32
16. Μιχαλή Κυριακή Ανεξάρτητη  31.33
17. Πολυκανδριώτη Αγνή ΕΠΑΛ Τήνου  31.34
18. Δελατόλα Μαρία Ποσειδών Τήνου  31.45
19. Δελατόλα Τερέζα Ανεξάρτητη 31.47
 
 
6.300 Μέτρα Αντρών
 
1. Μίνο Γιώργος ΑΟ Μυκόνου 20.28
2. Λουφέκης Γιώργος Βέλος Παλ. Φαλήρου 20.41
3. Δρόσος Κωνσταντίνος ΓΑΣ Ιλισσός 20.42
4. Γρίβας Γεράσιμος ΕΚΑΔωδώνη 20.47
5. Μπακατσέλος Διομήδης ΑΟ Μυκόνου 21.22
6. Βαλαβάνης  Γιώργος Α.Ο.Βουλιαγμένης 21.52
7. Βουτσινάς Γρηγόρης Α.Ε.Κ. 22.12
8. Λίτσης Αλέξανδρος Ο.Σ.Φ.Π. 22.15
9. Πιπέρας Αλέξανδρος Ο.Σ.Φ.Π. 22.20
10. Μπιμπίρης Παναγιώτης Ανεξάρτητος 24.33
11. Παπαγιάννης Χρήστος Ανεξάρτητος 24.51
12. Σκριμπώνης Κων/νος Γ.Σ. Γλυφάδας 25.08
13. Βελαλόπουλος Αργύρης Ανεξάρτητος 24.51
14. Σκουρλογιαννάκης Στέφανος Ο.Υ. Κρήτης 26.46
15. Ποθητός Αντώνης  Ανεξάρτητος 28.22
16. Χονδρός Ευθύμιος Ανεξάρτητος 29.15
17. Ντερβίσι Αριστοτέλης Λύκειο Τήνου 30.06
18. Κοσμίδης Λευτέρης Ανεξάρτητος 32.54
19. Κορρές Δημήτρης  Ανεξάρτητος 33.13
20. Φώσκολος Γιώργος Ανεξάρτητος 33.55
21. Ζάννος Σπύρος  Ανεξάρτητος 34.05
22. Σιώτος Σίμος  Ανεξάρτητος 34.06
23. Βιδάλης Αντώνης  Ανεξάρτητος 34.07
24. Σπανός Γιάννης Ανεξάρτητος 34.07
25. Σιταράς Γιώργος Ανεξάρτητος 34.38
26. Μπακτής Βαγγέλης  Ανεξάρτητος 34.38
27. Βιδάλης Αντώνης Ανεξάρτητος 36.08
28. Σουρλίγκας Νίκος Ανεξάρτητος 36.41
29. Χανιώτης Δημήτρης Ανεξάρτητος 36.41
30. Κανακάρης Νίκος  Περιστεριώνα 41.35

 

2.300 μέτρα Μαθητριών Γυμνασίου

 

1. Μοτσανου Στεφανία Γυμνάσιο Μυκόνου 10:17
2. Δημάκη Κωνσταντίνα Γυμνάσιο Μυκόνου 12.10
3. Φωσκόλου Νικολέτα Γυμάσιο Τήνου 13:14
4. Βλασοπούλου Κατερίνα Γυμνάσιο Μυκόνου 13.19

 

2.300 μέτρα Μαθητών Γυμνασίου

 

1. Σκεμπέι Ντεσμίρ  Γυμνάσιο Τήνου 9.11
2. Κλέντι Μουσάι   Γυμνάσιο Τήνου 9.13
3. Δελατόλλας Πέτρος Γυμνάσιο Τήνου 9.39
4. Κωνσταντάρας Μανώλης Γυμνάσιο Μυκόνου 10.07
5. Ξενούκης Γιάννης Ποσειδών Τήνου 10.40
6. Τζουλιάνο Χασαράι Γυμνάσιο Τήνου 11:46
7. Λάχα Κλεριάν Γυμνάσιο Τήνου 12.00
8. Πόντης Γιώργος Γυμνάσιο Τηνου 12.15
9. Φλωράκης Στέλιος Γυμνάσιο Τήνου  12.49

 

1000 μέτρα αγοριών Δημοτικών Σχολείων

 

1. Καραγιάννης Μιχάλης 2ο Δημοτικό Μυκόνου
2. Παγανέλης Νίκος  2ο Δημοτικό Τήνου
3. Ντουράουερ Αρίων   1ο Δημοτικό Μυκόνου
4. Νικολακόπουλος Μανώλης Νέα Γενιά Ζηρίδη
5. Λούβαρης Μανώλης 3ο Δημοτικό Τήνου
6. Βιδάλης Μάρκος 1ο Δημοτικό Τήνου
7. Νάζος Ιωάννης 3ο Δημοτικό Τήνου
8. Τζανολίκος Πέτρος  1ο Δημοτικό Τήνου
9. Καμολίνος Ιωάννης 1ο Δημοτικό Τήνου
10. Ζελιζές  Νικόλας 1ο Δημοτικό Τήνου
11. Μαρσελίνο Χασανλάρι 2ο Δημοτικό Τήνου
12. Δαρμής Σοφοκλής 1ο Δημοτικό Τήνου
13. Δαλέζιος Μάριος 2ο Δημοτικό Μυκόνου
14. Πόντης Μάρκος  Δημοτικό Λουτρών Τήνου
15. Κονδυλάς Φώτης 1ο Δημοτικό Τήνου
16. Βιδάλης Ορφέας Δημοτικό Εξωμβούργου Τήνου
17. Φαντιάγκο Χασανλάρι 2ο Δημοτικό Τήνου
18. Χατζίρης Στέλιος 2ο Δημοτικό Τήνου
19. Πετρόπουλος Γιώργος 2ο Δημοτικό Τήνου
20. Κοσμίδης Σπύρος 1ο Δημοτικό Τήνου
21. Χατζίρης Μάριος 2ο Δημοτικό Τήνου
22. Περπινιάν Γιάννης Μάριος 1ο Δημοτικό Τήνου
23. Παλαμάρης Μάνθος  1ο Δημοτικό Τήνου
24. Βαλιάνος Γιάννης 2ο Δημοτικό Τήνου
25. Πρωτόπαπας Λευτέρης 3ο Δημοτικό Τήνου
26. Σιταράς Άγγελος 2ο Δημοτικό Τήνου
27. Μέγκουλας Παναγιώτης  3ο Δημοτικό Τήνου
28. Σπανός Αντώνης 3ο Δημοτικό Τήνου
29. Κοσμίδης Σπύρος 1ο Δημοτικό Τήνου

 

1.000 μέτρα Δημοτικών κορίτσια

 

1. Ζάνου Ελένη Νέα Γενιά Ζηρίδη
2. Μπλέτσα Πολυτίμη 2ο Δημοτικό Μυκόνου
3. Αναστασιάδου Άννα – Σόνια 1ο Δημοτικό Τήνου
4. Κουσαθανά Νικολέτα 2ο Δημοτικό Μυκόνου
5. Σιταρά Χρυσάνθη 2ο Δημοτικό Τήνου
6. Λούβαρη Εύα 2ο Δημοτικό Τήνου
7. Πλυτά Ελίνα 2ο Δημοτικό Τήνου
8. Παππά Λαμπρινή 1ο Δημοτικό Μυκόνου
9. Πολυκανδριώτη Ελισσάβετ 3ο Δημοτικό Τήνου
10. Πατρινού Ιωάννα 1ο Δημοτικό Τήνου
11. Νασούλη Δήμητρα 2ο Δημοτικό Μυκόνου
12. Ζενούνη Σάρα 1ο Δημοτικό Τήνου
13. Σιώτου Σμαράγδα 2ο Δημοτικό Τήνου
14. Χασανάι Κριστίνα 1ο Δημοτικό Τήνου
15. Λούβαρη Άννα 2ο Δημοτικό Τήνου
16. Φωσκόλου Γεωργία 2ο Δημοτικό Τήνου
17. Δανάλια Ελευθερία 1ο Δημοτικό Τήνου
18. Μαρκάκη Παρασκευή 2ο Δημοτικό Τήνου
19. Ασημομύτη Χρύσα 1ο Δημοτικό Μυκόνου
20. Πλυτά Στέλα 2ο Δημοτικό Τήνου
21. Λιάππα Γεωργία Ανεξάρτητη
22. Φωσκόλου Ελευθερία 2ο Δημοτικό Τήνου