Ανατροπή από τον ΑΟ Σύρου και ήττα για την Άνω Μερά

Ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι λιγοστοί φίλαθλοι που βρέθηκαν το απόγευμα στο γήπεδο της Καρδαμίδας. Το Αθλητικό Σωματείο Άνω Μεράς στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α' Κυκλάδων ηττήθηκε τελικά από τον ΑΟ Σύρου με 2-3.

Αν και οι Ανωμερίττες προηγήθηκαν στο 30' με τον Πετράι με 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το 1ο ημίχρονο, στην επανάληψη οι Συριανοί ανέβασαν την απόδοσή τους και γρηγορα κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 52' από τον Πρίντεζη, ενώ ο ίδιος παίκτης λίγα λεπτά αργότερα έκανε και το 1-2 στο 62'.

Οι παίκτες της Άνω Μεράς αντέδρασαν και 10' αργότερα στο 72' ο Βλιζνάκης έκανε το 2-2 ισοφαρίζοντας τα τέρματα για την ομάδα του.  Τον τελευταίο λόγο όμως είχε ο  ΑΟ Σύρουο οποίος με γκολ του Περγιάλη 8' πριν το τέλος του παιχνιδιού (82') τριπλασίασε τα τέρματά του και έδωσε τη νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα της Σύρου.

Διαιτητής του παιχνιδιού ήταν ο κ. Γ. Ζαράνης με επόπτες τους κ.κ. Αγγέλου και Μουτάφης

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣ ΑΝΩ ΜΕΡΑ: Αγγελίδης, Κουκάς Ζ., Κουτσούκος (86' Νάζος Ν.), Τόπαλης, Κεραμιδάς, Λάμα, Τόσκα (68' Γκοράρι), Κέκελης (82' Ασημομύτης Α.), Τουρέ, Βλιζνάκης, Πετράι

ΑΟ ΣΥΡΟΥ: Καραμπαλίγκας, Σταμούλης, Παπαδάκης, Τερόλη, Σούρλας, Βελέτζης (44' Ντεφρέιτας), Περγιάλης, Τζώρτζης, Σταματίου (89' Φωτινιας), Μανουδάκης, Πρίντεζης (80' Ξιγκάκης)