Τρία μετάλλια για το στίβο του ΑΟ Μυκόνου

Σε δύο αγώνες αντοχής  μέσα σε ένα πρωινό αποφάσισε να αγωνιστεί ο Γιώργος Μίνο κατά τη διάρκεια του ημιμαραθωνίου δρόμου της Αθήνας.

Έλαβε μέρος στην πρώτη κούρσα, στα 3.000 μέτρα όπου κέρδισε άνετα με τον εξαιρετικό χρόνο 8 λεπτά και 35 δεύτερα αφήνοντας το δεύτερο αθλητή πίσω κατά 20 δευτερόλεπτα επιβεβαιώνοντας τη περίοδο φόρμας που διανύει.

Μετά από δύο ώρες  ο ίδιος αθλητής κατέβηκε στην κούρσα των 5.000 μέτρων όπου τερμάτισε δεύτερος με χρόνο 15.51 ενώ νικητής της κούρσας ήταν ο Χρήστος Καλλίας με 15.35, επίσης αθλητής του ΑΟΜυκόνου.

Επόμενος αγώνας και για τους δύο το διασυλλογικό πρωτάθλημα στην Άνδρο το διήμερο 9 και 10 Μαίου.

Ο Γιώργος Μίνο και ο Χρήστος Καλλίας αναμένεται να αγωνιστούν στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εθνικών ομάδων το καλοκαίρι, ο Γιώργος στα 3.000 στην και ο Χρήστος στα 5.000 μέτρα.