Την ήττα με 1-3 γνώρισε η Άνω Μερά

Με ήττα από τον ΑΟ Σύρου έκλεισε η Άνω Μερά τις υποχρεώσεις της στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Α’ Κυκλάδων. Οι Συριανοί άνοιξαν νωρίς το σκορ με γκολ του Καπλάνη στο 7’ κάνοντας το 0-1.

Η ισοφάριση για την Άνω Μερά ήρθε 30’ αργότερα από τον Γιόγιο που έφερε και πάλι το παιχνίδι σε ισορροπία διαμορφώνοντας το σκορ 1-1.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Πετράι έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί η ομάδα του αφού το σουτ από στημένη φάση χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Συριανού.

Στο 76’ λεπτό ο Σαγηνέτος έκανε το 1-2 για τον ΑΟ Σύρου ενώ λίγα λεπτά αργότερα κλείδωσε τη νίκη για την Συριανή ομάδα ο Μουράι κάνοντας το 1-3. Αξίζει να σημειωθεί ότι και η ομάδα της Σύρου είχε ένα δοκάρι στο 27 του δευτέρου ημιχρόνου με τον Σαγηνέτο.

Η σημερινή νίκη φέρνει τον ΑΟΣ στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την Άνω Μερά και αφήνει μόνο πρώτο τον ΑΟ Μυκόνου που αναδεικνύεται πρωταθλητής του πρώτου γύρου της Α’ Κυκλάδων.

Το παιχνίδι μετέδοσε ζωντανά ο MYKONOS FM 981. Στην μετάδοση ήταν ο Θοδωρής Κουμπαράκης.

Θα ακολουθήσει φωτογραφικό ρεπορτάζ από το παιχνίδι.