Ανατροπή και νίκη για τον ΑΟ Μυκόνου

Μεγάλη νική πέτυχε ο ΑΟ Μυκόνου το πρωί στο γήπεδο του Κόρφου. Η ομάδα της Μυκόνου επικράτησε του Εθνικού Αστέρα με 2-1.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με σκορ 1-0, γκολ που πέτυχε ο Εθνικός Αστέρας λίγα δευτερόλεπτα πριν την λήξη του Α' Ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο ο ΑΟ Μυκόνου ανέβασε την απόδοσή του και κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι στο 25' που εκτέλεσε ο Μιτράκας Θεόδωρος διαμορφώνοντας το 1-1.

Λίγη ώρα αργότερα ο Γιώργος Γιόγιος με υπέροχο σουτ σε χτύπημα φαουλ έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 2-1 για τον ΑΟ Μυκόνου και κλείδωσε τη νίκη για τους γηπεδούχους.

"Μια αγχωτική αλλά λυτρωτική στο τέλος νίκη για την ομάδα μας γιατί το αποτέλεσμα μετράει", όπως είπε στο mykonosdaily.gr ο Πρόεδρος της Ομάδας κ. Αλέκος Κουκάς.