Ήττα για την Άνω Μερά στην Σύρο 2-1 από τον ΑΟΣ

Το γκολ του Σταματίου στο 88' χάρισε τελικά τη νίκη στον ΑΟ Σύρου. Την στιγμή που η Άνω Μερά είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ο Σταματίου εκμεταλλεύθηκε μια αδράνεια της άμυνας και έβαλε μπροστά στο σκορ τον ΑΟ Σύρου, χαρίζοντάς του παράλληλα και την πολύτιμη νίκη. Ο ΑΟ Σύρου προηγήθηκε στο 26' με τον Πρίντεζη και λίγα λεπτά αργότερα στο 34' ο Θεοχάρης ισοφάρισε για την ομάδα της Μυκόνου.

Τα high lights του αγώνα:

Στο 6' κεφαλιά του Μουτάφη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

Στο 22' ο Σταματίου έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Αγγελίδη

Στο 26' από 25 μέτρα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Πρίντεζης έκανε το 1-0

Στο 32' η Άνω Μερά κέρδισε πέναλτι και στο 34' το εκτέλεσε ο Θεοχάρης κάνοντας το 1-1

Στο 45' εξαιρετική επέμβαση του Αγγελίδη σε ένα γυριστό σουτ του Σταματίου

Στο 11' του δευτέρου ημιχρόνου ο Τουρέ  έπιασε ένα σουτ και ο Καραμαλίκας απέρουσε

Στο 82' έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία ο Βιαέ πλάσαρε από κοντά, όμως οδήγησε την μπάλα άουτ χάνοντας μια πολύ μεγάλη ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα στο σκορ η Άνω Μερά

Στο 88' όταν από σύγχυση στην περιοχή της Άνω Μεράς και λάθος εκτίμηση του Αγγελίδη που βγήκε πολύ μακριά από τα δοκάρια του ο Σταματίου βρήκε την ευκαιρία να πάρει την μπάλα μέσα από την περιοχή και να την στείλει στα δίχτυα κάνοντας το 2-1 και χαρίζοντας την νίκη στον ΑΟ Σύρου.

Η ήττα αυτή οδηγεί την Άνω Μερά αρκετά πίσω βαθμολογικά.

Το παιχνίδι ακούσατε σε ζωντανή μετάδοση από τον MYKONOS FM 98,1. Στην περιγραφή ήταν ο Θοδωρής Κουμπαράκης.