Πρώτη επίσημη νίκη και πρόκριση για την Α.Ε. Μυκόνου στη Τήνο

Η ομάδα της Μυκόνου πέρασε σαν... αέρας από τη Τήνο καθώς επικράτησε με σκορ 0-7 επί του τουπικού ΠΑΣ και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Ρεπορτάζ: Νίκος Παπουτσάς

Οι Μυκονιάτες πίεσαν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και κατάφεραν να σκοράρουν μόλις στο 9ο λεπτό με τον Κωνσταντινίδη, ενώ στο 16' ο Σαλταμάρας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Το τελικό 0-3 του πρώτου ημιχρόνου διαμόρφωσε ο στο 43' ο Κωνσταντινίδης.

Το 2ο ημίχρονο συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με το σκορ να γίνεται 0-4 στο 49' με τον Κάρδαρη. Το 5ο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Λεσάι στο 73' και ο ίδιος ποδοσφαιριστής σκόραρε έκανε το 0-6 στο 79'. Το τελικό 0-7 διαμόρφωσε ο Ντόγος στο 90ο λεπτό του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αγγέλου με βοηθούς του κ.κ. Βαρδακαστάνη και Σαργόλογο.

ΠΑΣ Τήνου (Μάλλιος): Λεκάσι (69' Γιαννόπουλος), Κελαδίτης, Θεοδώρου (62' Κουμαριανός), Αρμακόλας (46' Τζανουλίνος), Λειβαδάρας (46' Ζιούλης), Βιδάλης, Φώσκολος, Μυλωνάς (69' Μπον) , Φιλιππούσης, Ζαλώνης, Πλυτάς

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Βιδάλη, Βασιλάκη, Πέπα, Αλβέρτης

Μύκονος (Σκέντζος): Σαββόπουλος, Μπαλωμένος (46' Παπαδόπουλος), Σαλταμάρας, Παναγιωτόπουλος (46' Σούλτσε), Αχείμαστος (52' Βλαχόπουλος) , Καλτσάς, Καρδάρης, Κούγιος (48' Λεσάι), Καλαμάρης (46' Ντόγος), Υψηλός, Κωνσταντινίδης (52' Κέμπε)

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Μπανούσης, Πάλιουρας,